Λος Άντζελες Λέικερς – Λος Άντζελες Κλίπερς 103-101 [vid]

Μοιραστείτε το:

Οι Λέικερς προηγήθηκανε μέχρι και 12 πόντους στην πρώτη περίοδο, η οποία όμως χάθηκε γρήγορα στο δεύτερο 12λεπτο, με αποτέλεσμα οι Λέικερς να προηγούνται στο ημίχρονο με μόλις δύο πόντους (54-52).

Κατα την διάρκεια του τρίτου 12λεπτου, οι Κλίπερς πέρασαν μπροστά ακόμα με 11 (66-55), με τους Λέικερς να βρίσκουν όμως γρήγορη αντίδραση. Οι γηπεδούχοι έδειξαν να επανακάμπτουν και στα 2:29 πριν το τέλος του παιχνιδιού έδειξαν να κρατούν στα χέρια τους το ματς (99-93).

Κάπου εκεί όμως ανέλαβε δράση ο Πολ Τζορτζ, ο οποίος με 8 σερί πόντους έφερε το παιχνίδι στα ίσια (101-101), ωστόσο ο ΛεΜπρον πήρε το καυτό σουτ και έδωσε το προβάδισμα στους Λέικερς. Ο Τζορτζ αστόχησε στο τελευταίο σουτ χάνοντας την ευκαιρία να δώσει τη νίκη στην ομάδα του. Δείτε το νικητήριο φόλοου του Λεμπρόν.

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Lebron hit the game winner while wearing a tribute to Kobe. 🙏

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη House of Highlights (@houseofhighlights) στις

Κορυφαίος της βραδιάς ήταν ο Ντέιβις με 34 πόντους, με τον ΛεΜπρον να τελειώνει με 16πόντους, 11ριμπάουντ και 7 ασίστ. Από τους Κλίπερς κορυφαίοι ήταν οι Τζορτζ και Καουάι  Λέοναρντ με 30 και 28 πόντους αντίστοιχα.

Τα δωδεκάλεπτα: 35-23, 19-29, 22-25, 27-24 (Στο άλλο ματς της βραδιάς οι Tζαζ επικράτησαν των Πέλικανς με 106-104.)

Πηγή: flash.gr